Časté dotazy

Nevíte si rady? Zeptejte se nás na dotazy@cybersec.cz. Odpovíme vám do 48 hodin.

Je e-learning certifikovaný?

Ano, za úspěšné splnění jednotlivých kurzů získáte certifikát o absolvování.

Jaké certifikáty a jak mohu získat?

Lze získat tři typy certifikátů: Bronze, Silver, Gold. Certifikát získáte podle úspěšnosti v testech.

Co se naučím?

Projdete 6 tematických kurzů, které vás postupně seznámí s problematikou kyberneticé bezpečnosti. Projdeme všechny situace, se kterými se jako laik běžně setkáváte.

Mohu kurz přerušit?

Ano, kurz je možné v průběhu kdykoli přerušit a poté se k němu vrátit. Jediné omezení je platnost kurzu, kterou musíte stihnout.

Na kolik bodů musím splnit test?

Minimálně na 80 % z celkového počtu bodů. Počet bodů se mění v závislosti na počtu otázek.

Je možné znovu spustit kurz a opravit si výsledky testu?

Bohužel. Test je možné spustit pouze jednou. Jakmile splníte kurz, už není možné znovu se do kurzu podívat.

Mohu si koupit jen některé kurzy?

E-learning pokrývá komplexně celou problematiku kybernetické bezpečnosti. Vybrat si jen něco nestačí. Licenci si kupujete jako celek k 6 kurzům.

Jsme malá firma, vyplatí se nám to?

Určitě. I malé firmy mají uložené faktury či kontakty na zákazníky. Případně škody by vás mohly zruinovat mnohem snáze než velké korporace.

Jsme velká firma, je e-learning dostatečně komplexní?

Ano je, informuje vaše zaměstnance, na co by si měly dát pozor v kanceláři, na školení i když pracují doma. Vědí například, jak naložit s nalezenou flashkou? Nebo se bezpečně připojit k internetu?

Kdo garantuje správnost obsahu?

Odbornou stránku garantují společnosti IDC softwarehoue, advokátní kancelář Stuchlíková & Partners a Aitom Digital. Více se dozvíte zde.

Je toto školení v souladu s doporučeními GDPR?

Tento kurz může složit jako zdroj základních informací. Pokud potřebujete vyřešit implementaci nařízení GDPR, obraťte se na advokáty z Stuchlíková & Partners.

Nemáme IT podporu, na kterou se mohu obrátit, co dělat?

Je to samozřejmě věc vedení. Ale pokud je IT nedostatečné nebo dokonce vůbec není, popř. pokud řeší jen část věcí, tak je nutné apelovat na vedení, aby zajistilo dobrého dodavatele.  Bohužel pokročilou ochranu dat už běžní zaměstnanci nezvládnout.

Obsah e-learningu spoluvytvářela společnost, která zajišťuje kompletní IT ve firmách a je schopná s výběrem dodavatele poradit, případně konzultovat otázky kybernetické bezpečnosti. Více zjistíte zde.